Fransız Auer Firması için 4 operasyonda üretilen set üstü ocak tablası, geliştirilen bir yöntemle tek operasyonda üretilerek ilk inovasyon çalışması gerçekleştirildi.
Avcılar’ de 2.500 m2’ lik ilk büyük fabrikada üretime başlandı
Fabrika alanı 10 bin m2’ ye ulaştı.
Yıldız Kalıp, Cemil Yıldız tarafından Topkapı Gümüşsuyu’nda küçük bir atölye olarak kuruldu.
Otomotiv Sektörü için ilk seri Kalıp ve Parça üretimi Türkiye’ de üretilen Škoda 1202 Turecko modeli için yapıldı.
Mercedes-Benz Türk ve Anadolu Isuzu için seri üretime başlandı.
Ford Otosan’ a ilk seri parça sevkıyatı yapıldı.
ISO 14001 Çevre, ISO16949 Kalite Yönetim ve Ford Q1 Kalite Sistem Belgeleri yıl içinde alındı.
Volkswagen’ e ilk sevkıyat gerçekleştirildi.
QS 9000 Kalite Yönetim Belgesi alındı.
İlk kalıp ihracatı Almanya’ ya yapıldı.
Hadımköy‘ de 54 bin m2 arsa üzerine kurulu yeni fabrika binasına taşındı. Aynı yıl Opel’ e ilk sevkıyat gerçekleştirildi.
Kuzey Amerika’ ya ilk kalıp ihracatı BMW için yapıldı. İstanbul Sanayi Odası tarafından belirlenen Türkiye’nin En Büyük 1000 Şirketi sıralamasında 811. sırada yer aldı. TEYDEB desteği ile Türkiye’nin en büyük tablalı, robotlu presi üretilerek önemli bir Ar-Ge Projesi hayata geçirildi.
Yıldız Kalıp’ ın kuruluşunun 40.yılı kutlandı. BS OHSAS 18001 İş Sağlığı ve Güvenliği Belgesi alındı. Türk Sanayiine tatbiki bilgiler ile donatılmış öğrencilerin yetişmesini sağlamak için,Yıldız Kalıp’ ın katkıları ile Tekirdağ Teknik ve EML’ nde Cemil Yıldız CNC ve Kalıp atölyesi açıldı.
Adam Opel AG firması ile Kalıp üretiminde Tier-1 (Birincil Tedarikçi) olarak çalışılmaya başlandı.
Daimler AG firması ile Kalıp üretiminde Tier-1 (Birincil Tedarikçi) olarak çalışılmaya başlandı. Yıldız Kalıp A.Ş. Ar-Ge Merkezi Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından onay alarak Türkiye çapında 150 Ar-Ge Merkeziden biri oldu.
Bir Ar-Ge projesi olan Büyük Tonajlı Mekanik Preslerin Esnek Otomasyon Hattına dönüşümü tamamlandı. Bütün dünyada Ford tarafından “One Ford” sloganıyla duyurulan 4 büyük Global Proje’ de, Yıldız Kalıp onaylı 8 tedarikçiden biri seçilerek çalışmalara başladı.
Komple arka kapı kaynaklı birleştirme.
© 2013 Yıldız Kalıp A.Ş. Tüm hakları saklıdır. | Hosting - Global Medya
SMARTIS INTERACTIVE