Hakkımızda

1969 yılında Topkapı´da küçük bir atölye olarak faaliyete başlayan Yıldız Kalıp A.Ş., bugün 80 beyaz ve 420 mavi yaka olmak üzere toplamda 500 kişilik kadrosu ile dünyanın en tanınmış firmalarına hizmet eden büyük ölçekli bir sanayi kuruluşuna dönüşmüştür.


Özverili ve sürekli gelişen bir profil sergileyen firmamız 1979 yılında Avcılar´da 2500m2´lik ilk fabrika binasına geçmiş, ilerleyen yıllarda 15.000m2 Avcılar tesislerini de bünyesine eklemiş, gelişen ihtiyaçlara cevap vermek üzere de 2006 yılında 20.000 m2 kapalı alana sahip şu anki modern tesisine taşınmıştır. 2011 yılında ise 13.000 m2 kapalı alana sahip ek fabrika binasını hizmete alarak sektöründe lider bir firmayı Türkiye´ye kazandırmıştır. Sac metal şekillendirme kalıpları, sac baskı ve montaj ürünleri konusunda lider üretici ve sektör trendlerini takip eden dinamik bir yapıda olmayı hedeflemiş olan firmamız, modern tesislerinde, teknolojinin son gelişmelerini takip ederek robot ve otomasyon sistemlerine dayalı üretimi, tecrübeli kadrosu ve müşteri beklentilerine odaklı hizmet anlayışı ile faaliyetlerini sürdürmektedir. Bu anlayışla 2015 yılı ISO Türkiye'nin İkinci 500 Büyük Sanayi Kuruluşu arasına tekrar girmeyi başarmıştır. Yıldız Kalıp A.Ş. tasarım becerisi, yenilikçi fikirleri, genç mühendis kadrosu ve sektördeki güçlü deneyimleri ile 2013 yılında Ar-Ge Merkezi unvanını kazanarak Türkiye‘deki bu alandaki 258 değerli firma arasındaki yerini almıştır.


Müşterileri ile işbirliği içerisinde çalışarak oldukça rekabetçi, hızlı gelişen piyasa içerisinde kendine sağlam güvenilir bir yer edinen firmamız, yarım asra yaklaşan süredir ana otomotiv sanayi fabrikaları için kalıp tasarım ve sac işleme mühendisliğini yürütmekte ve basit parçalardan komplike montajlara kadar sac metal ve katma değerli montaj konusunda tek adımlık çözümler sunmaktadır. Firmanın temel gücü, deneyimli ve iyi eğitimli personeline, uzun süreli tecrübelerine ve etkin süreç takibine dayanmaktadır. Yıldız Kalıp A.Ş. bütün bu unsurlarla müşterilerinin global piyasada rekabet gücüne önemli katkı sağlamaktadır.


Müşteri odaklı ve organizasyonel yapıyı destekleyen firmamız, çalışma ortamından ödün vermeden çalışanları, tedarikçileri ve toplum için kurumsal vatandaşlığın en yüksek etik standartları ile kararlı büyüme içerisinde sorumluluğunun bilincindedir.

© 2013 Yıldız Kalıp A.Ş. Tüm hakları saklıdır. | Hosting - Global Medya
SMARTIS INTERACTIVE